HEC-e në Mirditë, banorët dalin në protestë: Ndal shkatërrimit! - Bota Sot
HEC-e në Mirditë, banorët dalin në protestë: Ndal shkatërrimit!

Shqipëria

HEC-e në Mirditë, banorët dalin në protestë: Ndal shkatërrimit!

Më: 23 prill 2019 Në ora: 11:36
Foto

Banorët që preken nga ndërtimi i HEC-ve në zonën e Mirditës kanë dalë në protestë për të kundërshtuar ndërtimin e tyre nga firmat fantazma siç i quaje mirditorët.

Me mbishkrime të ndryshme: “Jo HEC-e në Mirditë!”, “Jo shkatërrimit të lumenjve dhe natyrës!”,  banorët u bashkuan në sheshin “Abat Doçi” në qendër të Rrëshenit për t’i thënë “Ndal shkatërrimit të Mirditës dhe pasurisë së saj!”.

Në protestë, morën pjesë banorë të Kurbneshit, Selitës, Fanit, Oroshit, Kaçinari, aty ku do të ndërtohen HEC-et.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...