Mot me vranësira sot në Shqipëri - Bota Sot
Mot me vranësira sot në Shqipëri

Shqipëria

Mot me vranësira sot në Shqipëri

Më: 30 prill 2019 Në ora: 08:56
Ilustrim

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën sotme në Shqipëri, parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura.

Parashikohen reshej shiu fillimisht me intensitet të ulët më pas deri mesatar në formën e shtrëngatave shoqëruar me shkarkesa elektrike.

Prej orëve të pasdites dhe kryesisht ato të mbrëmjes ndërprerje e reshjeve në të gjithë territorin dhe kthjellime.

Era do të fryjë me drejtim juglindje – verilindje me shpejtësi 1-10m/sek në bregdet, duke u pasuar nga një valëzim i forcës 0-1.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...