Aleatët e PD-së 1 orë takim me Metën, Mediu: Presidenti në të njëjtën gjatësi vale me ne - Bota Sot
Aleatët e PD-së 1 orë takim me Metën, Mediu: Presidenti në të njëjtën gjatësi vale me ne

Shqipëria

Aleatët e PD-së 1 orë takim me Metën, Mediu: Presidenti në të njëjtën gjatësi vale me ne

Më: 30 prill 2019 Në ora: 12:24
Fatmir Mediu

Pesë kryetarët e partive të grupimit të qendrës së djathtë PR, LZHK, PPA, PBDNJ dhe PDK  dolën optimistë nga takimi me kreun e Shtetit Ilir Meta në Presidencë.

Takimi i kërkuar prej tyre zgjati përreth një orë. Në dalje nga Presidenca në emër të grupimit të djathtë të qendrës foli Fatmir Mediu, i cili tha se Presidenti është në të njëjtën gjatësi vale me shqetësimin e qytetarëve se situata është serioze.

Mediu: Dua të falenderoj Presidentin për një diskutim shumë të hapur në raport me kërkesën tonë. Besoj që ndajmë të njëjtin shqetësim që situata.Duhet të lexojmë qartë edhe mesazhet e samitit të djeshëm në Berlin. Presidenti në vlerësim të kërkesës sonë dhe qëndrimeve tona do të ndërmarrë veprime të tjera edhe me palët  e tjera politike. Presidenti është në të njëjtën valë me gjithë qytetarët shqiptarë

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...