Datat e testimit të mjekëve të rinj, farmacistëve dhe infermierëve - Bota Sot
Datat e testimit të mjekëve të rinj, farmacistëve dhe infermierëve

Shqipëria

Datat e testimit të mjekëve të rinj, farmacistëve dhe infermierëve

Më: 3 maj 2019 Në ora: 09:47
Foto

Qendra e Shërbimeve Arsimore ka caktura datat e testimeve për profesionistët e rinj të shëndetësisë.

Janë provimet që jepen për mami, fizioterapi, mjekësi, teknik imazherie, logopedi, stomatologji, farmaci, teknik laboratori dhe inferimeri.

Mijëra të rinj pritet të marrin licencën dhe vetëm në rast se kalojnë me sukses provimin mund të kërkojnë një vend pune, në sektorin shtetor apo privat.

Edhe nëse ngel kanë të drejtë të hyjnë sërish në testim.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat