Parashikimi i motit për çdo qytet deri të shtunën - Bota Sot
Parashikimi i motit për çdo qytet deri të shtunën

Shqipëria

Parashikimi i motit për çdo qytet deri të shtunën

Më: 8 maj 2019 Në ora: 08:09
Culaj, Shkodër, maj 2019

Parashikimi i motit për ditët në vijim, për çdo qytet, sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, duke nisur nga sot.

Dita e mërkurë do të ndikohet nga masa ajrore të qëndrueshme. Moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare.  Era do të jetë nga veriperëndimi 2-12m/s kryesisht përgjatë vijës bregdetare.  Temperaturat do të pësojnë rënie të lehtë në vlerat e mëngjesit dhe rritje në ato të mesditës.

Zonat malore 3 gradë C deri në 18 gradë C

Zonat e ulëta 6 gradë C deri në 22 gradë C

Zonat bregdetare 9 gradë C deri në 21 gradë C

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...