Meta pas takimit me Mogherinin: Integrimi, e vetmja rrugë përpara - Bota Sot
Meta pas takimit me Mogherinin: Integrimi, e vetmja rrugë përpara

Shqipëria

Meta pas takimit me Mogherinin: Integrimi, e vetmja rrugë përpara

Më: 8 maj 2019 Në ora: 21:38
Federica Mogherini dhe Ilir Meta

Presidenti, Ilir Meta, është takuar sot me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Europian, Federica Mogherini, e cila ndodhet në Tiranë për të marrë pjesë në Samitin e Brdo-Brijuni.

Në një postim në Facebook, kreu i shtetit shkruan: “Kënaqësi të takohem me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Europian, Federica Mogherini. Pavarësisht sfidave dhe vështirësive që mund të kapërcehen vetëm me dialog e bashkëpunim, integrimi europian është e vetmja rrugë përpara. Prania e saj në Samitin e Brdo-Brijuni, tregues i rëndësisë që BE i jep bashkëpunimit rajonal”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...