Goditje tërmeti në vend, IGJEUM: Ja ku ishte epiqendra dhe sa ballë - Bota Sot
Goditje tërmeti në vend, IGJEUM: Ja ku ishte epiqendra dhe sa ballë

Shqipëria

Goditje tërmeti në vend, IGJEUM: Ja ku ishte epiqendra dhe sa ballë

Më: 11 maj 2019 Në ora: 10:55
Ilustrim

Nje tjeter goditje termeti eshte regjistruar sot ne vendin tone. 

IGJEUM ben me dije se lekundja eshte regjistruar mengjesin e sotem ne afersi te Pukes.

Saktesisht, sipas IGJEUM epiqendra ka qene ne Gojan, 12 kilometer ne Juglindje te Pukes.

Sipas te dhenave te matura nga IGJEUM, per fat lekundja ka qene e lehte, ne nje thellesi 19 km dhe me magnitude 1.5.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat