Meta: Sahit Dollapi duhet të ishte në spital, jo në polici - Bota Sot
Meta: Sahit Dollapi duhet të ishte në spital, jo në polici

Shqipëria

Meta: Sahit Dollapi duhet të ishte në spital, jo në polici

Më: 11 maj 2019 Në ora: 23:25
Ilir Meta

Presidenti Ilir Meta është shprehur se “situata para Drejtorisë së Policisë është absurde”, pasi, sipas tij, Sekretari Organizativ i Partisë Demokratike, Sahit Dollapi, duhet të ishte në spital.

“Situata para Drejtorisë së Policisë është absurde. Sahit Dollapi duhet të shoqërohet për në spital për të marrë ndihmën e parë për lëndimet dhe jo të mbahet në polici”, u shpreh Meta.

Sahit Dollapi u dhunua nga policia përpara se të arrestohej në momentin kur protesta po zhvillohej në rrethinat e Kuvendit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...