Dita e Familjes, Meta: Nevojë për kushte më të mira - Bota Sot
Dita e Familjes, Meta: Nevojë për kushte më të mira

Shqipëria

Dita e Familjes, Meta: Nevojë për kushte më të mira

Më: 15 maj 2019 Në ora: 09:02
Presidenti Ilir Meta

Presidenti Ilir Meta, duke uruar Ditën Ndërkombëtare të Familjes, thekson nevojën për të bërë më shumë për të plotësuar kushte më të mira për familjet.

Statusi i plotë i Presidentit Meta

Gëzuar Ditën Ndërkombëtare të Familjes!

Një familje e lumtur, solide, në mirëqënie dhe paqe brenda saj, ka vlera të jashtëzakonshme për zhvillimin e begatinë e shoqërisë, atdheut e kombit tonë. E mbështes fuqimisht forcimin e rolit dhe vlerave të familjes, si dhe do vijoj të promovoj mbajtjen shëndoshë të saj. Vendi ka nevojë për më shumë familje të reja e të qëndrueshme, për më shumë fëmijë dhe kushte më të mira për mirërritjen dhe edukimin e tyre, për politika më konkrete sociale dhe ekonomike në këto drejtime. Falënderoj udhëheqësit e besimeve tona fetare për përpjekjet e tyre të vazhdueshme për të forcuar vlerat e familjes.

Zoti i bekoftë familjet tuaja!

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...