Studentët i rikthehen protestave, në 22 maj para Ministrisë së Arsimit - Bota Sot
Studentët i rikthehen protestave, në 22 maj para Ministrisë së Arsimit

Shqipëria

Studentët i rikthehen protestave, në 22 maj para Ministrisë së Arsimit

Më: 15 maj 2019 Në ora: 16:48
Foto

Në datën 22 Maj studentët kanë lajmëruar një tjetër protestë.

Tubimi do të mbahet para Ministrisë së Arsimit në orën 12.

Studentët shprehen se arsyet e protestës lidhen me premtimet e pambajtura të qeverisë sa i përket kërkesave të tyre.

Në muajin dhjetor të vitit të kaluar studentët nisën protestat masive para Ministrisë që zgjatën deri në muajin shkurt. Ata kërkuan tarifa më të ulëta si dhe përmirësimin e kushteve në universitete.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...