Edhe protesta e ardhshme e opozitës mbahet në mbrëmje - Bota Sot
Edhe protesta e ardhshme e opozitës mbahet në mbrëmje

Shqipëria

Edhe protesta e ardhshme e opozitës mbahet në mbrëmje

Më: 15 maj 2019 Në ora: 18:55
Ilustrim

Opozita shqiptare ka njoftuar se protesta e ardhshme kundër qeverisë së vendit, do të mbahet 25 maj nga ora 19:00.

Vendimi është marr sot në mbledhjen e kryesisë së Partisë Demokratike.

Kjo protestë është thirru pas protestës së shtunës, në të cilën pati dhunë, pasi u hodhën koktej molotovi drejtë objekteve shtetërore, ndërsa pati edhe ndërhyrje të policisë. Kurse protesta e së hënës ka kaluar pa ekcese, pati vetëm defilime dhe thirrje për dorëheqje të Qeverisë Rama.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...