Kryemadhi me zyrtaren e DASH-it: Shqipëria në moment tepër delikat - Bota Sot
Kryemadhi me zyrtaren e DASH-it: Shqipëria në moment tepër delikat

Shqipëria

Kryemadhi me zyrtaren e DASH-it: Shqipëria në moment tepër delikat

Më: 15 maj 2019 Në ora: 20:40
Monika Kryemadhi dhe Susan K.Falatko

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi u prit në Departamentin Amerikan të Shtetit nga Zj.Susan K.Falatko, Drejtore e Zyrës për Cështjet e Europës Qendrore e Jugore.

Monika Kryemadhi ndau me zj.Falatko opinionet dhe shqetësimet lidhur me situatën e rëndë politiko-sociale në Shqipëri, si dhe angazhimin politik të LSI-së në këtë moment tepër delikat për vendin.

Ajo nënvizoi rolin e veçantë e vëmendjen e SHBA per Shqipërinë bazuar edhe në vlerat e jashtëzakonshme të demokracisë, që Amerika përfaqëson për vendin tonë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...