Moti sot në Shqipëri - Bota Sot
Moti sot në Shqipëri

Shqipëria

Moti sot në Shqipëri

Më: 16 maj 2019 Në ora: 07:38
Ilustrim

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash.

Prej orëve të mesditës deri në ato të pasdites, parashikohen reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët deri mesatar në formën e shtrëngatave.

Intensiteti më i lartë i reshjeve, do të jetë më tepër përgjatë relieveve kodrinore dhe malore ku shtrëngatat janë më tepër të vrullshme. Në formë të izoluar dhe lokale parashikohen reshjet e shiut edhe në formë rrebeshi.

Temperaturat minimale pritet të lëvizin nga 8 deri në 11 gradë celsius, ndërsa ato maksimalet nga 17 deri në 20 gradë celsius.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje – Veriperëndim 1-8 m/sek e në bregdet deri 12 m/sek. Valëzimi i forcës 3-4.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...