Moti sot në Shqipëri - Bota Sot
Moti sot në Shqipëri

Shqipëria

Moti sot në Shqipëri

Më: 17 maj 2019 Në ora: 08:16
Ilustrim

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash.

Prej orëve të mesditës deri pasdite do të ketë reshje shiu në intensitet të ulët dhe mesatar. Përkohësisht përgjatë maleve marrin karakterin e shtrëngatave.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 21-23 gradë celsius.

Era do të fryjë me drejtim Verilindje – Veriperëndim 1-10 m/sek. Valëzimi në dete i forcës 2-3 ballë./atsh/

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...