Shëngjini nuk është gati për sezonin veror - Bota Sot
Shëngjini nuk është gati për sezonin veror

Shqipëria

Shëngjini nuk është gati për sezonin veror

Më: 18 maj 2019 Në ora: 14:01
Shëngjin

Pamja që ofrohet në bregdetin e Shëngjinit pas reshjeve të shiut, nuk është e një bregdeti të pranueshëm për plazh. Dallgët e detit kanë nxjerrë në breg mbeturinat e ardhura nga lumenjtë.

Edhe pse jemi në prag të sezonit turistik, Shëngjini duket që është shumë larg me përgatitjet.

Rëra e pasistemuar dhe mbeturinat kryesisht plastike dhe prej qelqi kanë pushtuar të gjithë vijën bregdetare.

Në Shëngjin në fund të muajit maj do të mbahet dhe “Unum Festival” ku pritet që të marrin pjese rreth 10 mijë turistë të huaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...