Basha: Pa votë të lirë, nuk ka stabilitet dhe zhvillim - Bota Sot
Basha: Pa votë të lirë, nuk ka stabilitet dhe zhvillim

Shqipëria

Basha: Pa votë të lirë, nuk ka stabilitet dhe zhvillim

Më: 19 maj 2019 Në ora: 15:26
Lulzim Basha

Në mbyllje te vizitës në Britaninë e Madhe, kreu i opozitës në Shqipëri, Lulzim Basha ka njohur anëtarë të parlamentit dhe Dhomës së Lordëve në Londër me krizën politike që po kalon Shqipëria.

Në darkën e punës, Basha ndau me bashkëbiseduesit propozimet e PD-së dhe opozitës për daljen nga kriza.

Në njoftimin e shpërndarë nga zyra e shtypit të PD-së thuhet se Basha është shprehur se “Vetëm një qeveri e dalë nga vota e lirë mund të luftojë krimin e organizuar që e ka shndërruar Shqipërinë sipas raportit të Departamentit amerikan të Shtetit në një bazë operacionale të rrjeteve kriminale, që veprojnë nga Amerika në Europë dhe Lindjen e Mesme”.

Në qendër të diskutimeve ishte edhe siguria e stabiliteti në Europën Juglindore. Kreu i opozitës ka ndarë qëndrimin e vendosur të Partisë Demokratike se përpjekjet dhe diskursi mbi kufijtë dhe shkëmbimin e territoreve kërcënon paqen dhe stabilitetin rajonal dhe minon perspektivën europiane të popujve të rajonit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...