Ja çfarë rezervon moti për ditën e sotme - Bota Sot
Ja çfarë rezervon moti për ditën e sotme

Shqipëria

Ja çfarë rezervon moti për ditën e sotme

Më: 20 maj 2019 Në ora: 06:28
Ilustrim

Ashtu siç u mbyll kjo javë, ashtu nis edhe java e re. Reshje shiu në të gjithë territorin.

Ky është parashikimi që bën për ditën e nesërme, e hënë 20 maj 2019, IGJEUM, Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit.

Sipas kësaj të fundit, qarku i Durrësit pritet të ketë sasinë më të madhe të reshjeve, ndërsa në qarqet e tjera të vendit, reshjet do të jenë të dobëta.

RESHJET

Nesër (e hënë dt.20) priten reshje mesatare në qarkun Durrës dhe të dobëta në pjesën tjetër të territorit.

Në shumicën e qarqeve reshjet pritet të arrijnë deri në lokalisht mesatare (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Në zona të kufizuara reshjet mund të jenë në formë shtrëngate.

TEMPERATURAT

Nesër (e hënë dt.20) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 15 / 20 °C

në vendet e ulëta: 14 / 20 °C

në vendet malore: 10 / 17 °C

ERA

Nesër (e hënë dt.20) era pritet të fryjë mesatare deri e fortë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...