Basha: Rama po përgatit grusht-shteti kushtetues - Bota Sot
Basha: Rama po përgatit grusht-shteti kushtetues

Shqipëria

Basha: Rama po përgatit grusht-shteti kushtetues

Më: 21 maj 2019 Në ora: 20:15
Lulzim Basha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e akuzoi kryeministrin Edi Rama se po përgatit një grusht-shteti kushtetues.

“Bashkimi ynë është i vetmi kushtetues, është detyra jonë të mos rrimë duarkryq, por të ndalojmë me të gjitha mënyrat këtë grusht shteti kushtetues, të cilin Edi Rama dhe krimi e mendojnë si alternativën e vetme për të mbajtur pushtetin e marrë me dhunë dhe për të vazhduar të grabisë shqiptarët e pafajshëm”, deklaroi Basha në Berat.

Lideri i opozitës përsëriti se zgjedhjet duhet të ndalen me çdo kusht që bashkitë të mos drejtohen nga kriminelë dhe të emëruar prej kriminelëve.

“Tani kërkon të çimentojë pushtetin e krimit duke shkelur Kodin Zgjedhor për të imponuar një proces fals, pa garë dhe kundër rregullave”, tha Basha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...