Bordet në Universitet, Xhemollari: Studentët votuan por nuk zgjodhën - Bota Sot
Bordet në Universitet, Xhemollari: Studentët votuan por nuk zgjodhën

Shqipëria

Bordet në Universitet, Xhemollari: Studentët votuan por nuk zgjodhën

Më: 22 maj 2019 Në ora: 00:25
Rigels Xhemollari

Eksperti Rigels Xhemollari i ftuar në emisionin “Tempora” në RTV Ora u shpreh se në bordin e universitetit, studentët votuan por nuk zgjodhën.

Pjesë nga biseda në studio:

Rigels Xhemollari: Studentët votuan, por nuk zgjodhën dhe problemi i bordeve është tek paratë. Studentët me protestën fituan një anëtar bordi tek pakti, pra nëpërmjet zgjedhjeve. Sepse sipas të dhënave që ne kemi

Zhapaj: Nëse do të lë të vazhdosh me këtë ritëm, një njeri që e njeh universitetin dhe ka njohje mesatare për të e di që të gjitha ato pika janë detyra funksionale të universitetit. E kupton se çfarë do të thotë tu thotë qeveria studentëve më nxirrni emrat e pedagogëve që nuk japinmësim.

Xhemollari: Studentët i nxorrën tek rruga e Durrësit, kush u mor me ato emra? Problemi ynë nuk ka bërë asgjë për cilësinë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...