Studentët ndryshojnë drejtim, marshojnë drejt fakultetit të Shkencave të Natyrës - Bota Sot
Studentët ndryshojnë drejtim, marshojnë drejt fakultetit të Shkencave të Natyrës

Shqipëria

Studentët ndryshojnë drejtim, marshojnë drejt fakultetit të Shkencave të Natyrës

Më: 22 maj 2019 Në ora: 13:12
Pamje nga protesta

Studentët kanë ndryshuar drejtimin e tyre.

Pas nisën protestën para godinës së ministrisë së Arsimit ku hodhën tymuese, dogjën fletët e paktit për universitetin, dhe thyen xhamat e kësaj godine, ata janë nisur drejt fakultetit të Shkencave të Natyrës.

Studentët thonë se nuk janë aplikuar kërkesat e tyre.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...