Mbikalimi i Fllakës, pike e zezë për aksidente, 2 të vdekur në pak orë - Bota Sot
Mbikalimi i Fllakës, pike e zezë për aksidente, 2 të vdekur në pak orë

Shqipëria

Mbikalimi i Fllakës, pike e zezë për aksidente, 2 të vdekur në pak orë

Më: 22 maj 2019 Në ora: 14:48
Foto

Mbikalimi i Fllakës mbetet një pikë e zezë për aksidente në Autostradën Tiranë-Durrës. Dy burra u aksidentuan për vdekje mbrëmjen e djeshme, ndërsa shkak dyshohet se ishte gjendja e rrugës dhe shkelja e rregullave të qarkullimit.

Gjendja e rrugës, mungesa e ndriçimit natën dhe shkelja e rregullave të qarkullimit u bënë shkak për aksidentet që u morën jetën dy burrave.

Aksidenti i parë ndodhi rreth orës 21:45, pranë mbikalimit të Shën Vlashit ku një 55 vjeçar u përplas për vdekje nga një trajler teksa po qarkullonte me biçikletë.

45 minuta më vone, një burrë rreth të 50-tave u përplas për vdekje nga një makinë teksa tentoi të kalojë autostradën.

Të dy viktimat sipas policisë janë ende të paidentifikuar.

Drejtuesit e mjeteve u shoqëruan për sqarimin e rrethanave të aksidenteve dhe përcaktimin e shkaqeve të aksidenteve të radhës në këtë pikë pike problematike të autostradës.

Siç tregojnë këto pamje, makinat që dalin nga autostrada për tu futur në mbikalim përballen me rrugën e dëmtuar, çka i detyron të ulin shpejtësinë.

Por këto manovra rrisin duke u rritur rrezikun për aksident nëse shoferi që vjen pas nuk ka kujdes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...