Rekomandimi pa kushte, Lleshaj: Certifikatë domethënëse për progresin e Shqipërisë - Bota Sot
Rekomandimi pa kushte, Lleshaj: Certifikatë domethënëse për progresin e Shqipërisë

Shqipëria

Rekomandimi pa kushte, Lleshaj: Certifikatë domethënëse për progresin e Shqipërisë

Më: 29 maj 2019 Në ora: 16:17
Sandër Lleshaj

Pas dhënies së rekomandimit nga Komisioni Europian, ka reaguar edhe ministry i Brendshëm, Sandër Lleshaj.

Në një postim në rrjetin social, twitter Lleshaj thekson se “Raporti i Progresit të BE për Shqipërinë, një certifikatë domethënëse e progresit të gjithanshëm të vendit”.

Më tej Ministri shkruan se “Vlerësimet e larta për angazhimin e Policisë së Shtetit në luftën kundër krimit të organizuar e kanabisit dhe bashkëpunimin ndërkombëtar janë inkurajim për thellimin e mëtejshëm të suksesit”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...