Si do të nisë qershori? Ja çfarë rezervon moti për sot - Bota Sot
Si do të nisë qershori? Ja çfarë rezervon moti për sot

Shqipëria

Si do të nisë qershori? Ja çfarë rezervon moti për sot

Më: 1 qershor 2019 Në ora: 07:23
Ilustrim

RESHJET

Sot (e shtunë dt.01) priten reshje të dobëta (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Ekziston mundësia që në zona të kufizuara reshjet të jenë në formë shtrëngate me rrufe dhe breshër, më të mundshme në zonat malore dhe ato pranë tyre gjatë pasditeve.

TEMPERATURAT

Sot (e shtunë dt.01) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 13 / 20 °C

në vendet e ulëta: 12 / 23 °C

në vendet malore: 8/ 19 °C

ERA 

Sot (e shtunë dt.01) era do të fryjë e lehtë deri mesatare, ndërsa në bregdet per momente te shkurtra deri e fortë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...