“Të punojmë për të ardhmen e fëmijëve në një Shqipëri të vërtetë europiane” - Bota Sot
“Të punojmë për të ardhmen e fëmijëve në një Shqipëri të vërtetë europiane”

Shqipëria

“Të punojmë për të ardhmen e fëmijëve në një Shqipëri të vërtetë europiane”

Më: 1 qershor 2019 Në ora: 12:58
Ilir Meta

Fëmijët me rezultate të shkëlqyera në mësime nga shkolla të ndryshme të Shqipërisë, ishin të ftuarit specialë të presidentit të Republikës së Shqipërisë paraditen e sotme në ditën Ndërkombëtare të Fëmijëve.

Presidenti Meta dhe të pranishmit e shumtë ndoqën koncertin e festiv me këngë e valle nga muzikantët e vegjël të Ansamblit “Shqiponja” dhe recitime kushtuar 1 Qershorit nga vogëlushët dhe vogëlushet e talentuara.

Presidenti i Republikës theksoi se: “Mbështetur në ëndrrat shumëngjyrëshe të fëmijëve, çiltërsinë dhe dashurinë e tyre të pamatë, të punojmë të gjithë bashkë për të ardhmen e tyre në një Shqipëri të vërtetë europiane”

Kreu i Shtetit shprehu urimet më të përzemërta e të ngrohta për të gjithë fëmijët shqiptarë, por dhe për prindërit e mësuesit dhe edukatoret tyre në këtë ditë të gëzueshme si dhe shpërdau certifikata nderi për disa nga nxënësit, që morën pjesë si sipërmarrës të vegjël në projektin “Biznesi im” të  Shkollës “Hasan Koçi", në Shkozet të Durrësit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...