Parashikimi i motit në Shqipëri - Bota Sot
Parashikimi i motit në Shqipëri

Shqipëria

Parashikimi i motit në Shqipëri

Më: 2 qershor 2019 Në ora: 08:09
Ilustrim

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën e sotme parashikohet me kthjellime në orët e para të ditës më pas shtim vranësirash mesatare dhe të dendura, prej orëve të mesditës.

Prej orëve të mesditës, parashikohen reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët deri mesatar në formën e shtrëngatave dhe stuhive afatshkurtra shoqëruar me shkarkesa elektrike.

Për shkak të reshjeve parashikohen mjegullinë. Era do të fryjë me drejtim Juglindje- Veriperëndim 1-8 m/sek duke u pasuar nga një valëzim i forcë 0-1.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...