Mot me shira dhe stuhi me intensitet edhe në Shqipëri - Bota Sot
Mot me shira dhe stuhi me intensitet edhe në Shqipëri

Shqipëria

Mot me shira dhe stuhi me intensitet edhe në Shqipëri

Më: 3 qershor 2019 Në ora: 08:11
Foto ilustrim

3 qershor 2019, vendi ynë do të ndikhet mga kalimi i një sistemi frontal i cili do të sjellë rreshje shiu dhe stuhi me intesitet të lartë në zonën perëndimroe në orët e para të mëngjesit . Era do të  jetë me drejtim  Juglindje (SE) me shpejtësi  10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 5 me lartësi vale 1,5–2,0 metër në det të hapur.

Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   12/17°C 

Zonat e  ulëta  13/20°C

Zonat  bregdetare 14/19°C

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...