I vodhën me forcë para një shtetasi gjerman, pranga dy adoleshentëve nga Vlora - Bota Sot
I vodhën me forcë para një shtetasi gjerman, pranga dy adoleshentëve nga Vlora

Shqipëria

I vodhën me forcë para një shtetasi gjerman, pranga dy adoleshentëve nga Vlora

Më: 5 qershor 2019 Në ora: 11:47
Ilustrim

Dy adoleshentë kanë rënë në prangat e policisë pasi i vodhën para me forcë një shtetasi të huaj.

Shtetasit e arrestuar janë I.T., 14 vjeç dhe D.M., 17 vjeç të dy banues në Vlorë.

Sipas policisë dy të rinjtë I vodhën në zonën e “Plazhit të Vjetër” një shtetasi gjerman 50 euro.

Ata akuzohen për veprën penale “Vjedhje me dhunë, kryer në bashkëpunim”.

Po ashtu bëhet me dije nga policia e Vlorës se në pranga ka rënë dhe një 20 vjeçar me inicialet D.F..

20 vjeçari u arrestua pasi ditën e djeshme duke drejtuar automjetin tip “Lancia” në rrugën “Duro Shaka” ka humbur kontrollin e mjetit dhe është përmbysur në rrugë.

Nga aksidenti u plagos pasagjeri F. Z., 20 vjeç, në gjendje shëndetësore jashtë rrezikut për jetën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...