Protesta e 2 qershorit, të arrestuarit dalin para Gjykatës - Bota Sot
Protesta e 2 qershorit, të arrestuarit dalin para Gjykatës

Shqipëria

Protesta e 2 qershorit, të arrestuarit dalin para Gjykatës

Më: 5 qershor 2019 Në ora: 13:38
Të arrestuarit dalin para Gjykatës

60 të proceduar për aktet e dhunës ndaj punonjësve të Policisë dhe institucioneve shtetërore në protestën e së dielës të organizuar nga opozita jashtëparlamentare, ndër ta 42 të arrestuar.

Këta të fundit kanë dalë sot para trupës gjykuese për t’u njohur me masën e sigurisë.

Të pranishëm në sallën e gjyqit ka edhe ish-deputetët të PD.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...