Kryemadhi: Koha e këtij Kryeministri ka mbaruar! Dorëheqja, e vetmja rrugëdalje - Bota Sot
Kryemadhi: Koha e këtij Kryeministri ka mbaruar! Dorëheqja, e vetmja rrugëdalje

Shqipëria

Kryemadhi: Koha e këtij Kryeministri ka mbaruar! Dorëheqja, e vetmja rrugëdalje

Më: 5 qershor 2019 Në ora: 17:23
Foto

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, thotë se faktet e bëra publike nga gazeta gjermane ‘Bild’ i vënë vulën tjetërsimit të votës nga krimi i organizuar për llogari të Rilindjes.

Përmes një reagimi në facebook, Kryemadhi deklaron se këto fakte janë vetën një pjesë e puzzle-it gjigand të bashkëpunimit të krimit të organizuar me zyrtarët e Rilindjes, të të gjitha niveleve.

Kryemadhi kujton se ka denoncuar publikisht me fakte që në tetor të 2017, lidhje të tjera të elementëve kriminalë direkt me Edi Ramën.

"Në fotografi mund të shikoni Edin të rrethuar nga “stafi” i tij elektoral në qarkun e Durrësit. Këto incizime nuk janë rastësi, as të vetmet prova për tjetërsimin e votës së shqiptarëve. Ato shtrihen kudo nga Jugu në Veri. Nga Shkodra në Dibër. Nga Elbasani në Lezhë. Nga Vlora në Berat. Nga Tirana në Fier. Kudo në të gjithë Shqipërinë" deklaron Kryemadhi.

Kryetarja e LSI-së thekson se tashmë për çdo shqiptar është më se e qartë se krimi i organizuar është ulur këmbëkryq në kutitë e votimit, në Parlament, në karrigen e Kryeministrit, në qeveri.

"Zgjedhjet, Parlamenti, Kryeministri dhe Qeveria janë ilegjitime.Koha e këtij Kryeministri ka mbaruar! Dorëheqja është e vetmja rrugëdalje e tij.Popullin nuk e ndal dot askush të thotë sot fjalën e tij dhe t'i rikthejë legjitimitetin zgjedhjeve, parlamentit, qeverisë, që sot janë marrë peng nga bandat e Rilindjes" përfundon Kryemadhi duke nënvizuar se nga opozita nuk do të ketë asnjë hap pas.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...