Parashikimi i motit, e enjte 6 qershor 2019 - Bota Sot
Parashikimi i motit, e enjte 6 qershor 2019

Shqipëria

Parashikimi i motit, e enjte 6 qershor 2019

Më: 6 qershor 2019 Në ora: 06:41
Ilustrim

Orët në vijim të kësaj të mërkurë mbeten me kthjellime dhe vranësira, të cilat gjatë orëve të mbrëmjes do të gjenerojnë shira të izoluar në zonat malore, pjesërisht zonat e ulta duke lënë në ndikimin e motit të kthjellët të gjithë vijën bregdetare.

Që nga dita e enjte dhe në vazhdim, deri në fundjavë i gjithë territori do të paraqitet me mot të kthjellët.

Era do të jetë me drejtim Jugperëndim me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 4-5 me lartësi vale 1,1–2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë kostante.

Të enjten do të arrijne deri në 27°C, ndërsa ditët vijuese sjellin rritje të ndjeshme duke bërë që termometri në fundjavë të ngjitet deri në 35°C.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...