Shoqata Tirana thirrje politikës: Mos e thelloni krizën - Bota Sot
Shoqata Tirana thirrje politikës: Mos e thelloni krizën

Shqipëria

Shoqata Tirana thirrje politikës: Mos e thelloni krizën

Më: 6 qershor 2019 Në ora: 11:25
Pamje nga takimi

Kryetari i Shoqatës Tirana, Arben Tafaj i ka bërë thirrje klasës politike që të mos thellojnë edhe më tej krizën politike. Në një deklarata, Tafaj sjellja e palëve politike është një rrezik për një konflikt civil.

Arben Tafaj: Në rrethanat kur dialogu nuk funksionon, kur ka një parlament pa integritet dhe pa gjykata në detyrë, u bëjmë thirrje të gjitha palëve që ti japin fund politikave intransigjente që thellojnë krizën dhe përshpejtojnë procesin e degradimit tërësor të sistemit politik, ekonomik e shoqëror te vendit duke kërcënuar kësisoj fatet e popullit shqiptar. Bindja e palëve politike se çdo veprim i tyre është legjitim nuk prodhon asgjë tjetër veçse një rritje te rrezikut për një konflikt civil të pashmangshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...