“Situata e rëndë politike dhe lufta e opozitës për largimin e Ramës”, Mediu takim me kreun e Bundestagut - Bota Sot
“Situata e rëndë politike dhe lufta e opozitës për largimin e Ramës”, Mediu takim me kreun e Bundestagut

Shqipëria

“Situata e rëndë politike dhe lufta e opozitës për largimin e Ramës”, Mediu takim me kreun e Bundestagut

Më: 8 qershor 2019 Në ora: 10:39
Fatmir Mediu

Kreu i Partsë Republikane, Fatmir Mediu, ne vijim te takimeve te shumta me zyratre te larte ne Berlin, ka pasur se fundi edhe nje takim me kreun e Bundestagut. 

Me nje shenim ne faqen e tij ne Facebook, se bashku me foto nga takimet e zhvilluara, Mediu ndalet ne biseden me Kryetarin e Bundestagut (Parlamentit) Dr Wolfgang Schäuble, për angazhimin në mbështetje të Shqipërisë.

Ne qender te bisedes sipas tij ka qene pikerisht situata e rende politike ne vend dhe lufta prej muajsh qe po ben opozita per te garantuar zgjedhje te lira e te ndershme.

Mesazhi i Mediut 

Gjatë pritjes së takimit të Berlinit, të zhvilluar në Bundestag, pata kënaqësinë të takoj dhe falënderoj Kryetarin e Bundestagut (Parlamentit) Dr Wolfgang Schäuble, për angazhimin në mbështetje të Shqipërisë.

Diskutova për situatën e rëndë politike në Shqipëri, dhe luftën e opozitës për largimin e qeverisë, për të garantuar zgjedhje të lira dhe të ndershme, me deputetët Josip Juratovic, Johannes Selle, Volkmar Klein etj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...