“Rama ik” në takimin Shqipëri-Moldavi - Bota Sot
“Rama ik” në takimin Shqipëri-Moldavi

Shqipëria

“Rama ik” në takimin Shqipëri-Moldavi

Më: 11 qershor 2019 Në ora: 23:54
“Rama ik” në takimin Shqipëri-Moldavi

Kombëtarja shqiptare ka arritur të fitojë në ndeshjen e luajtur mbrëmjen e sotme përballë Moldavisë.

Takimi i luajtur në “Elbasan Arena”, i vlefshëm për grupin H, për kualifikueset e “Euro 2020”, përfundoi me rezultatin 2-0 në favor të kuqezinjve.

Golat u shënuan nga Çikalleshi 66’ dhe Ramadani 90+3’.

Gjatë në stadiumin “Elbasan Arena”, disa tifozë kuqezi kanë shpalosur një flamur të madh  me mbishkrimin “Rama ik”.

Pas shpalosjes, punonjësit e sigurisë kanë ndërhyrë dhe e kanë hequr nga stadiumi flamurin me mesazhin kundër kryeministrit Edi Rama.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...