Moti sot në Shqipëri - Bota Sot
Moti sot në Shqipëri

Shqipëria

Moti sot në Shqipëri

Më: 14 qershor 2019 Në ora: 08:21
Ilustrim

Gadishulli i Ballkanit do të vazhdojë të jetë në ifluencën e anticiklonit afrikan i cili do të mbajë temperatura shumë të larta në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.

Në Shqipëri, sot moti do të jetë me kthjellime në ultësirën Perëndimore dhe  zhvillime të vranësirave në Juglindje ku do të pasohen nga reshje shiu të izoluara.

Era do të  jetë me drejtim  Veriperëndim (NW) me shpejtësi  8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me lartësi vale 1,0–1,5 metër në det të hapur.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   18/35°C

Zonat e  ulëta  22/38°C

Zonat  bregdetare 22/36°C.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat