Meta njofton OSBE-ODHIR: Më 30 qershor s’ka zgjedhje - Bota Sot
Meta njofton OSBE-ODHIR: Më 30 qershor s’ka zgjedhje

Shqipëria

Meta njofton OSBE-ODHIR: Më 30 qershor s’ka zgjedhje

Më: 19 qershor 2019 Në ora: 16:06
Ilir Meta

Presidenti Meta ka ndërmarrë hapin e radhës për dekretin e tij për anulimin e zgjedhjeve, duke njoftuar drejtuesit e lartë të OSBE- ODHIR për zhdekretimin e datës zgjedhore të 30 qershorit.

Në letrën që mban datën 19 qershor 2019 dërguar përfaqësuesve të OSBE – ODHIR, presidenti Meta i njofton zyrtarët se nëse zgjedhjet do të mbahen në kundërshtim me dekretin do të jenë nul dhe të pavlefshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...