Tensioni politik, gazetari i “BILD”: Qeveria socialiste urdhëroi arrestimin e opozitës - Bota Sot
Tensioni politik, gazetari i “BILD”: Qeveria socialiste urdhëroi arrestimin e opozitës

Shqipëria

Tensioni politik, gazetari i “BILD”: Qeveria socialiste urdhëroi arrestimin e opozitës

Më: 19 qershor 2019 Në ora: 18:21
Peter Tiede, Edi Rama

Gazetari i BILD”, Peter Tiede ka reaguar pas tensioneve në disa mprej qendrave të KZAZ-ve në vend, ku protestuesit e opozitës u përplasën me policinë dhe pasuan shoqërimet në komisariate për disa nga përfaqsuesit e saj. 

Në një postim në rrjetet sociale, Tiede shkruan se shoqërimin e përfaqësuesve të oozitës e urdhëroi qeveria socialiste.

 “Shqipëria tani nën ligjin e Putinit dhe Erdoganit: Arrestimi i udhëheqësve të opozitës u urdhërua nga qeveria socialiste. Në mbarë vendin ka trazira dhe sulme. Në të dy anët të plagosur. Kjo nuk është e mirë”-shkruan Tiede.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat