Nuk ndalet Lleshi, policia e mbyt Kavajën me gaz lotësjellës - Bota Sot
Nuk ndalet Lleshi, policia e mbyt Kavajën me gaz lotësjellës

Shqipëria

Nuk ndalet Lleshi, policia e mbyt Kavajën me gaz lotësjellës

Më: 19 qershor 2019 Në ora: 20:15
Pamje nga video

Situatë e rëndë në Kavajë, ku qytetarët kërkojnë lirimin e ambienteve dhe largimin e KZAZ-së nga aty, pasi nuk ka zgjedhje në 30 qershor.

Por me urdhër të Sandër Lleshit, forcat speciale kanë rrethuar shkollën dhe kanë hedhur pa fund gazlotësjellës ndaj qytetarëve.

Thuajse i gjithë qyteti i Kavajës është përfshirë nga gazi i pakontrolluar që hidhet nga policia e Lleshit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat