Ishte nisur drejt studios së “Open”/ Bardh Spahia ndalohet live nga policia - Bota Sot
Ishte nisur drejt studios së “Open”/ Bardh Spahia ndalohet live nga policia

Shqipëria

Ishte nisur drejt studios së “Open”/ Bardh Spahia ndalohet live nga policia

Më: 19 qershor 2019 Në ora: 21:54
Foto

Demokrati Bardh Spahia është ndaluar nga policia, pasi ishte shpallur në kërkim, Top Channel ka transmetuar live pamjet nga ndalimi i tij.

Ish-deputeti demokrat Bardh Spahia në një lidhje direkte në emision, u pyet nga gazetarët nëse ai ishte në dijeni se po kërkohej nga policia pas situatës që u krijua dje në Shkodër.

Ai tha se nuk ishte në dijeni të një informacioni të tillë, “unë kam gjithë ditën që lëviz nëpër Tiranë, nuk më ka ndaluar njeri”.

Spahia ka deklaruar se nuk ka marrë asnjë shkresë zyrtare se është në kërkim. Spahia tha se nuk ka organizuar asgjë dhe çdo gjë që është thënë nuk është e vërtetë.

Në këtë çast socialisti Taulant Balla futet në debat dhe i thotë se nëse është kështu atë herë le të vijë në studio.

Pas kësaj Spahia tha se do të niset menjëherë për në studio.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...