“Indrit quhet!” Numri dy i PS-së tregon se kush i ka përgatitur përgjimet e BILD - Bota Sot
“Indrit quhet!” Numri dy i PS-së tregon se kush i ka përgatitur përgjimet e BILD

Shqipëria

“Indrit quhet!” Numri dy i PS-së tregon se kush i ka përgatitur përgjimet e BILD

Më: 19 qershor 2019 Në ora: 23:54
Taulant Balla

Gazeta gjermane “Bild” ka publikuar 10 audio-përgjime të reja të dosjes “184” të zgjedhjeve të pjesshme vendore në Dibër në vitin 2016. Në këto audio-përgjime dalin emrat e ish-ministrit Damian Gjiknuri, ish-ministrit Saimir Tahiri, deputetit Ulsi Manja, deputetit Xhemal Qefalia, ish-shefit të komisariatit Dibër Robert Aga, Ymer Lalës, përgjegjësi i OSHEE në Dibër Bekim Krashi dhe disa personave të tjerë.

Por numri dy i PS-së, Taulant Balla duke folur për këtë çështje tha se audiopërgjimet janë përgatitur në landmarkun e kompanisë së kunatit të Lulzim Bashës dhe ngjajnë të njëjtë me përgjimet e Babales.

“Indrit quhet…”, tha Balla, për atë që sipas tij ka përgatitur këto përgjime. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...