Moti sot në Shqipëri - Bota Sot
Moti sot në Shqipëri

Shqipëria

Moti sot në Shqipëri

Më: 20 qershor 2019 Në ora: 07:49
Ilustrim

Gadishulli i Ballkanit po vazhdon të ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore relativisht të paqëndrueshme të cila do të influencojë mot pjesërisht të pandërrueshëm në territorin e Shqipërisë.

Për sot, moti do të jetë me diell përgjatë bregdetit dhe vranësira të pakta deri mesatare ku nuk do të mungojnë reshje shiu në formën e stuhive të izoluara në zonat malore.

Era do të  jetë me drejtim  Veriperëndim (WW) me shpejtësi  6 m/sek në bregdet.

Valëzimi  i forcës 2 me lartësi vale 0,3–0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të mbeten kostante.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   17/28°C

Zonat e  ulëta  21/34°C

Zonat  bregdetare 22/34°C.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...