Parashikimi i motit, e premte, 21 qershor 2019 - Bota Sot
Parashikimi i motit, e premte, 21 qershor 2019

Shqipëria

Parashikimi i motit, e premte, 21 qershor 2019

Më: 21 qershor 2019 Në ora: 08:18
Ilustrim

Vendi do të ndikohet nga masa ajrore të nxehta e me paqëndrueshmëri të pjesshme në verilindje.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti parashikohet i kthjellët e me shtim vranësirash mesatare deri të dendura, kryesisht në verilindje.

Në mbrëmje parashikohet mot i kthjellët.

Prej orëve të mesditës, deri në ato të pasdites përgjatë zonave malore dhe kodrinore, kryesisht në Kukës e Dibër, do të ketë reshje shiu me intensitet të ulët. Përkohësisht reshjet do të marrin formën e shtrëngatave.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje – Veriperëndim 1-8 m/sek.

Valëzimi në dete do të jetë i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...