“Këta maskarenj do izolojnë shqiptarët”, Vasili: Asnjë s’mund të pengohet të dalë jashtë shtetit - Bota Sot
“Këta maskarenj do izolojnë shqiptarët”, Vasili: Asnjë s’mund të pengohet të dalë jashtë shtetit

Shqipëria

“Këta maskarenj do izolojnë shqiptarët”, Vasili: Asnjë s’mund të pengohet të dalë jashtë shtetit

Më: 21 qershor 2019 Në ora: 09:20
Petrit Vasili

Reagon ashper ish-deputeti i LSI-se, Petrit Vasili, pas nismes se shumices per te ndaluar deri ne 10 vjet te dale jahste shtetit, kedo qe do te kryeje krim elektoral. Me nje shenim ne faqen e tij ne Facebook, Vasili shkruan se “Kushtetuta e Shqiperise ne Nenin 38 pika 2 percakton shume qarte: “Askush nuk mund te pengohet te dale lirisht jashte shtetit”.

Sipas tij kjo qe ben Rilindja eshte krim i jashtezakonshem. “Ndaj te gjithe duhet te jemi ne kembe dhe te palekundur deri ne fund, per te mbrojtur lirite tona themelore,qe jane liria e votes dhe e liria e levizjes, dy liri qe vetem diktatura komuniste na i rrembeu per 50 vjet”- shkruan ai.

Postimi i Vasilit 

Hajdutet e votave te rilindjes kunder Kushtetutes, qe garanton prere lirine e levizjes jashte shtetit!!

Kushtetuta e Shqiperise ne Nenin 38 pika 2 percakton shume qarte:

“Askush nuk mund te pengohet te dale lirisht jashte shtetit “.

Gangsteret e qeverise si hajdute zgjedhjesh te provuar boterisht, paraqisin disa ndryshime idiote te mbeshtetur edhe nga disa idiote te tjere ne parlamentin e mbeturinave, qe gjoja do tu ndalokan shqiptareve te dalin jashte shtetit per 5 deri 10 vjet per prekje te zgjedhjeve.

Keta maskarenj,qe flasin per reformen ne drejtesi etj demagogjira si keto kunder Kushtetutes do te dalin?

Ku e gjejne guximin e flasin per voten dhe procesin zgjedhor keta qe bashke me kriminelet kane kryer maskren me te rende zgjedhore ne Shqiperi?

Po si mundet tu shkoje mendja qe nje Shqiperie te ndare ne dysh ku gati gjysma ndodhet jashte vendit ti preket liria e levizjes?

Po Kushtetuten e Shqiperise qe eshte aq e qarte dhe e prere ne kete liri bazike keta hajdute votash do ta dhunojne e shkelin?

Pra keta duan qe shqiptaret te izolohen nga bota dhe familjet e tyre jashte vendit.

Pra keta kriminele duan ti pengojne shqiptaret,qe te ndajne gezimet, hidherimet dhe problemet shendetesore me milionat e shqiptareve,familjare dhe miq te tyre, qe jetojne jashte Shqiperise.

Per gangsteret e votave as Kushtetuta nuk vlen asnje grosh.

Ky eshte krim i jashtezakonshem, ndaj te gjithe duhet te jemi ne kembe dhe te palekundur deri ne fund, per te mbrojtur lirite tona themelore,qe jane liria e votes dhe e liria e levizjes, dy liri qe vetem diktatura komuniste na i rrembeu per 50 vjet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...