Shira të përkohshëm! Ja si parashikohet moti sot në Shqipëri - Bota Sot
Shira të përkohshëm! Ja si parashikohet moti sot në Shqipëri

Shqipëria

Shira të përkohshëm! Ja si parashikohet moti sot në Shqipëri

Më: 23 qershor 2019 Në ora: 08:27
Ilustrim

Territori shqiptar karakterizohet nga moti i kthjellët dhe vranësira të lehta deri në mesditë kur pritet zhvillim i vranësirave në zonat Veriore duke sjell shira të përkohshëm.

Pasditja dhe mbrëmja mbeten me kthjellim dhe vranësira të shpeshta.

Temperaturat e ajrit do të ulen lehtë në vlerat maksimale duke bërë që vlerat më të larta të shënohen në qytetin e Gjirokastrës 36 gradë C.

Era do të fryjë mesatare me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi Jugperëndimor duke krijuar bë det dallgëzim 3-4 ballë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...