Moti sot në Shqipëri - Bota Sot
Moti sot në Shqipëri

Shqipëria

Moti sot në Shqipëri

Më: 25 qershor 2019 Në ora: 08:34
Ilustrim

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia me presion të lartë atmosferik e cila do të influencojë në territorin e Shqipërisë.

Në Shqipëri,  moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare të pasuara nga reshje shiu të izoluara në Juglindje të vendit.

Era do të  jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi  10-15 m/sek në bregdet.

Valëzimi  i forcës 4 me lartësi vale 0,5–1,5  metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   17/27°C

Zonat e  ulëta  22/36°C

Zonat  bregdetare 24/34°C

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...