Basha në Presidencë, takimi me Metën zgjati 24 minuta - Bota Sot
Basha në Presidencë, takimi me Metën zgjati 24 minuta

Shqipëria

Basha në Presidencë, takimi me Metën zgjati 24 minuta

Më: 27 qershor 2019 Në ora: 09:38
Lulzim Basha

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta dhe kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha janë takuar mëngjesin e sotëm në Presidencë.

Fokus i diskutimeve në këtë takim ka qenë 30 qershori i zgjedhjeve vendore dhe gjetja e një zgjidhje për krizën politike.

Në takim ishte i ftuar edhe kryeministri Edi Rama, por ai ka refuzuar të takojë presidentin me arsyetimin se ishte i zënë me zgjedhjet.

Takimi mes Ilir Metës dhe Lulzim Bashës ka zgjatur 24 minuta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...