Moti sot në Shqipëri

Shqipëria

Moti sot në Shqipëri

Më: 28 qershor 2019 Në ora: 07:54
Ilustrim

Kontinenti Evropian vazhdon të jetë në aktivitetin e të nxehtit nga shkretëtira sahariane e cila po jep impakt në territorin e Shqipërisë duke mbajtur temperatura të larta.

Për sot moti do të jetë me kthjellime dhe shtim të vranësirave në zonat malore ku nuk përjashtohet mundësia e reshjeve të lokalizuara në mesditë.

Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NË) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet.

Valëzimi i forcës 4 me lartësi vale 0,5–1,5 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zonat malore 19/30°C

Zonat e ulëta 22/38°C

Zonat bregdetare 23/36°C.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat