Sali Berisha publikon disa pamje, thotë se sot nisi beteja e fitores - Bota Sot
Sali Berisha publikon disa pamje, thotë se sot nisi beteja e fitores

Shqipëria

Sali Berisha publikon disa pamje, thotë se sot nisi beteja e fitores

Më: 29 qershor 2019 Në ora: 09:47
Pamje nga video

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video nga përplasja mes protestuesve dhe policisë përpara KZAZ-së së Dibrës.

Berisha akuzon policinë se i ka shpërndarë protestuesit me gaz lotsjellës.

“Edvin Hajduti dhe Vasal Kimiku u hodhen gaz ne mesnate kryengritesve qe protestonin ne menyre paqesore. Por ata qendruan te pamposhtur! Sot ne 5:30 te mengjesit nisen serish betejen e fitores. Nderim kryengritesve trima, guximtar dibrane. Rama ik! Fitore!”, shkruan Berisha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...