Keni planifikuar pushimet në korrik në Shqipëri? Ja si do të jetë moti - Bota Sot
Keni planifikuar pushimet në korrik në Shqipëri? Ja si do të jetë moti

Shqipëria

Keni planifikuar pushimet në korrik në Shqipëri? Ja si do të jetë moti

Më: 29 qershor 2019 Në ora: 17:55
Foto ilustrim

Mos u ankoni nga temperaturat e larta që shoqëruan muajin qershor, sepse korriku do të vijë me temperatura përvëluese.

“Metoalb” ka parashikuar se në muajin korrik rreshjet e shiut do të jenë të pakta për të mos thënë inekzistente. Temperaturat do të jenën mbi mesataren shumëvjeçare, të cilat pritet të arrijnë deri në 40 gradë celcius.

Harrojeni muajin maj me rreshje dhe temperatura normale, korriku qenka “flakë”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat