Rama ultimatum Lleshajt: Të rritet kontrolli në rrugët e vendit me anë të teknologjisë - Bota Sot
Rama ultimatum Lleshajt: Të rritet kontrolli në rrugët e vendit me anë të teknologjisë

Shqipëria

Rama ultimatum Lleshajt: Të rritet kontrolli në rrugët e vendit me anë të teknologjisë

Më: 2 korrik 2019 Në ora: 12:44
Edi Rama dhe Sandër Lleshaj

Kryeministri Edi Rama i ka dhënë urdhër ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj që të vihet në zbatim teknologjia për kontrollin e rrugëve të vendit, duke thënë se nuk duhet të humbet kohë.

“Zoti Ministër, nuk duhet të humbet kohë për të vënë në zbatim teknologjinë e re për kontrollin e rrugëve. Automjetet e vjedhura apo të pasiguruara, duhet të pamundësohen që të lëvizin lirshëm. Sistemi i gjobave duhet të reformohet dhe komisionet e apelimit të gjobave duhet të zhduken sepse janë fole korrupsioni. Edhe këtu të vihen në plan teknologjia re”, tha Rama.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...