Ngjela në “Open”: Ja kush dhe kur e arreston Presidentin

Shqipëria

Ngjela në “Open”: Ja kush dhe kur e arreston Presidentin

Më: 2 korrik 2019 Në ora: 22:24
Ilir Meta

Një debat i ashpër është zhvilluar në studion e OPEN mes Spartak Ngjelës dhe gazetarit Berat Buzhala.

Gazetari Buzhala tha se Rama po flet për arrestim të Metës, por avokati tha se kjo ndodh vetëm me ngritjen e Gjykatës Kushtetuese.

“Kush mund të arrestojë Metën përveç Gjykatës Kushtetuese. Nuk e arreston presidentin Kushtetuta, por gjykata. Mos më fyeni inteligjencën mua. Meta do të përballet me Komisionin e hetimit parlamentar. Nuk është aq e lehtë sa mendoni. Është naiv që godet politikën ndërkombëtare në Shqipëri. Akuzën e ngre Gjykata e Lartë. Kush e arreston pa Gjykatë Kushtetuese”, tha Ngjela.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat